Principy tvorby zahrad

INSPIRACÍ pro naše zahrady jsou kvalitní zahrady v přírodně krajinářském stylu ("anglické" zahrady), pravidelné zahrady ("francouzské"), japonské a čínské zahrady, současné moderní zahrady apod., zkrátka dobrá zahradní architektura všech historických období.

V zahradách používáme – kromě stromů, keřů, květin a trávníku - především PŘÍRODNÍ MATERIÁLY – kámen v jeho nejrůznějších podobách a formách (veliké kameny a balvany, oblázky, písek, štěrk, lomový kámen, dlažba, zídky atd.), dřevo (terasy, ploty, atrakce pro děti…), vodu (jezírka, potůčky…) apod. Tam, kde je to vhodné, však použijeme i umělé materiály – beton, cihly, dlažbu, kovové prvky, lana, sklo, atd.

 

SORTIMENT: Stromy vysazujeme okrasné i ovocné, listnaté i jehličnaté, vzrostlé stromy i mladé stromky k zapěstování… Keře listnaté i jehličnaté, okrasné i ovocné, kvetoucí, opadavé i stálezelené, pokryvné i popínavé… Jehličnany (konifery) okrasné, zakrslé i vzrůstné, tvarované i na kmínku, apod…. Trvalky a skalničky kvetoucí, pokryvné, stálezelené, nízké, střední i vysoké… Okrasné traviny, bambusy, kapradiny, vodní rostliny… Cibuloviny, hlíznaté rostliny, dvouletky, letmičky…


Vzhled a využitelnost zahrady podstatně ovlivňuje také TVAROVÁNÍ TERÉNU... I s ním si dokážeme poradit. Hospodaříme s ornicí: před terénními úpravami provedeme skrývku ornice, terén vytvarujeme ze spodiny a jako vegetační vrstvu zpět rozprostřeme ornici ze skrývky.


ZAHRADNÍ ARCHITEKTURA
: V úpravách dle potřeby (na přání klienta) vybudujeme i různé stavby: zahradní domky, altány, zídky, terasy, bazény, brány, vjezdy, oplocení apod. a to včetně potřebných inženýrských sítí (voda, kanalizace, drenáže, elektřina…)

Pracujeme na dalším zkvalitňování našich služeb. Inspirujeme se kvalitními realizacemi našich i zahraničních zahradních architektů. Navštěvujeme odborné výstavy, semináře apod. ….